MiniCommander

MiniCommander 4.2

Menadżer plików na telefon podobny do Total Commander

MiniCommander to menadżer plików przeznaczony dla telefonów komórkowych. Umożliwia pracę w dwóch panelach i oferuje pełną kontrolę nad plikami, również zdalną. Zobacz pełny opis

Zalety

 • Kolorowe podświetlenie dla różnych rodzajów plików
 • Podział na dwa panele
 • Oferuje kompresję ZIP
 • Podgląd plików graficznych
 • Obsługę Bluetooth
 • Obsługa FTP

Wady

 • Nie obsługuje systemu plików niektórych telefonów
Więcej

Doskonały
9

MiniCommander to menadżer plików przeznaczony dla telefonów komórkowych. Umożliwia pracę w dwóch panelach i oferuje pełną kontrolę nad plikami, również zdalną.

W dawnych czasach komputerowe dinozaury przywykły do pracy z plikami za pomocą programu Norton Commander i jego klonów. Programy te dostępne początkowo na platformie DOS doczekały się następców działających pod systemami z rodziny Windows i Linux. Kiedy nadeszła era komputerów w komórkach, autor doskonałego Total Commander wypuścił wersję dla tych właśnie urządzeń. Niestety, Total Commander dla urządzeń przenośnych nie oferuje pracy w dwóch okienkach.

Z odsieczą nadszedł programista zza wschodniej granicy, Yuri Kudrin ze swoim MiniCommander. Interfejs podzielony na dwa panele umożliwia wszelkie operacje na plikach takie jak kopiowanie, przenoszenie oraz usuwanie. Można zmienić kolory w zależności od rozszerzeń plików oraz wyświetlić zawartość plików tekstowych z wyborem kodowania znaków. Pliki można wyszukiwać oraz kompresować w formacie ZIP. Dodatkowo MiniCommander oferuje podgląd plików graficznych, przesyłanie za pomocą protokołu FTP oraz obsługę Bluetooth.

Praca w MiniCommander przebiega tak jak drzewiej bywało, w środowisku pozbawionym grafiki. Można powiedzieć że mamy do czynienia z dużym przerostem treści nad formą, bo choć wygląd siermiężny to możliwości przeogromne. Podczas testów MiniCommander działał doskonale, był intuicyjny a niewielkie wątpliwości rozwiała zwięzła pomoc w języku angielskim dostępna w programie.

Jeśli pracujesz z plikami pod kontrolą urządzeń przenośnych, wypróbuj MiniCommander. Zasada działania ma ponad 20 lat, jednak prawdopodobnie nie wymyślono nic lepszego.

MiniCommander

Download

MiniCommander 4.2

Opinie użytkowników o MiniCommander

 • Piotr Jacobi

  według Piotr Jacobi

  "Kontakt"

  Redakcja Softonic prosi użytkownika adiblol o kontakt :) http://www.softonic.pl/kontakt Redakcja Softonic prosi użyt...   Więcej.

 • adiblol

  według adiblol

  "Nareszcie mam pewność, że muzyka, filmy i zdjęcia to najzwyklejsze pliki."

  Posługując się telefonem Sony Ericsson k800i, przetestowałem program. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to interfe...   Więcej.